Dění a úspěchy v oddíle.

Ahojky,

i přes tuto náročnou dobu se i našemu sportu stále daří. Dokonce se nám i podařilo s dětmi absolvovat i pár závodních víkendů převážně v Čechách, ale děti rády soutěží takže jezdíme s nimi po celé republice.

První seriál Českého poháru žáků se protentokrát nezrušil kvůli Covidu, ale pro změnu pro povodeň na řece Berounce. Takže děti se dočkají závodu ČP žáků na přelomu prázdnin v Benátkách n/Jizerou.

Naši starší zástupci Kánoe klubu v Opavě potažmo juniorští závodníci se zúčastnili v letošním roce také juniorské nominace na MSJ a MEJ. Konaly se v rámci seriálu nejvyšších soutěží = Českých pohárů. Naši juniorští závodníci se umístili takto:

  • V kategorii K1M skončil Jakub Mrázek na krásném 3.místě a vyjel si reprezentační tričko !!!
  • V kategorii C1Ž se Iva Kloboučková umístila na smolném 4.místě, a tak zůstala na pozici náhradnice pro Mistrovské závody, ale bylo jí umožněno připravovat se s reprezentací na všech soustředěních. Dobrá motivace pro příště a trénink na mezinárodních vodách.

MSJ se konalo ve slovinském Tacenu ve dnech 6. – 11.7.  Jakub Mrázek získal svou první velkou medaili v kategorii 3-členných hlídek 3xK1M ( Rudorfer, Novák, Mrázek) ziskem stříbrné medaile.

V individuálním závodě se umístil Kuba na krásném 23.místě na světě.

Další mistrovský závod ho čeká opět ve Slovinku na začátku srpna, kde bude bojovat na MEJ. Budeme držet palečky!!!!

Hezký den přeji a pokud jen trošičku půjde zařadit nějaké článečky o našem krásném sportu budeme rádi.

za KK Opava

Kačka Rousková

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazeno. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.